• English
 • Strefa wiedzy

  16.03.2023

  Wydłużenie terminów na składanie ORD-U

  Termin na złożenie do urzędu skarbowego informacji o umowach zawartych z nierezydentami (formularz ORD-U) przedłużono do końca jedenastego miesięca, licząc od zakończenia roku podatkowego. Szczegóły w materiale!

  Pobierz
  03.03.2023

  Raportowanie informacji przez spółki nieruchomościowe i ich wspólników z wyznaczonym terminem

  31 marca 2023 r. upływa termin na złożenie przez spółki nieruchomościowe i ich wspólników, którzy posiadają co najmniej 5% udziałów, akcji i innych podobnych praw, odpowiednich raportów o strukturze udziałowej i posiadanych prawach do spółki nieruchomościowej. Szczegóły w materiale!

  Pobierz
  21.02.2023

  Przedłużenie terminów rozliczeń podatku CIT

  Ministerstwo Finansów opublikowało projekt Rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminów wykonania niektórych obowiązków w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Przedstawiono nowe terminy. Szczegółowe informacje omawiamy w niniejszym materiale.

  Pobierz
  08.02.2023

  Ustawa o Fundacji rodzinnej podpisana przez Prezydenta

  Ustawa o Fundacji rodzinnej została podpisana przez Prezydenta i skierowana do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Oznacza to w praktyce, iż z początkiem II kwartału 2023 roku podatnicy uzyskają możliwość tworzenia fundacji rodzinnych zapewniających sukcesję międzypokoleniową.

  Pobierz

  NEWSLETTER

  Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszej firmie i w dziedzinie podatków? Wpisz poniżej swój adres e-mail.

  Nie wysyłamy spamu, a Twój mail jest bezpieczny. Sprawdź naszą politykę prywatności

  30.01.2023

  Uchwalenie finalnej wersji ustawy o Fundacji rodzinnej

  Finalna wersja ustawy o Fundacji rodzinnej została uchwalona i skierowana do podpisu Prezydenta. O jej celach, założeniach i przewidywanych rozwiązaniach podatkowych opowiadają nasi eksperci w niniejszym materiale. Zapraszamy!

  Pobierz
  05.01.2023

  Estoński CIT – coroczne obowiązki sprawozdawcze

  W związku z rozpoczęciem nowego roku przypominamy o cyklicznych obowiązkach informacyjnych dla podatników podlegających ryczałtowi od dochodów spółek.

  Pobierz
  24.11.2022

  Prace nad projektem ustawy o Fundacji rodzinnej

  24 listopada 2022 r. skierowano do Sejmu projekt ustawy o Fundacji Rodzinnej. Co jest celem projektu oraz jakie zalety podatkowe mają z niego wynikać analizują nasi eksperci. Zapraszamy do lektury.

  Pobierz
  30.08.2022

  Projekt zmian w podatku dochodowym od osób prawnych

  W zeszłym tygodniu do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Głównym celem projektu jest poprawienie niektórych przepisów i rozwiązań wprowadzonych przez tzw. Polski Ład.

  Pobierz