• English
 • Strefa wiedzy

  24.11.2022

  Prace nad projektem ustawy o Fundacji rodzinnej

  24 listopada 2022 r. skierowano do Sejmu projekt ustawy o Fundacji Rodzinnej. Co jest celem projektu oraz jakie zalety podatkowe mają z niego wynikać analizują nasi eksperci. Zapraszamy do lektury.

  Pobierz
  30.08.2022

  Projekt zmian w podatku dochodowym od osób prawnych

  W zeszłym tygodniu do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Głównym celem projektu jest poprawienie niektórych przepisów i rozwiązań wprowadzonych przez tzw. Polski Ład.

  Pobierz
  23.05.2022

  Skutki podatkowe zakończenia stanu epidemii

  16 maja 2022 roku stan epidemii został zakończony i zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego. Jaki ma to wpływ na podatki? O tym w najnowszym tax alercie.

  Pobierz
  30.03.2022

  Przedłużenie terminu na raportowanie przez spółki nieruchomościowe – Rozporządzenie

  Termin na składanie informacji o strukturze własnościowej spółek nieruchomościowych przedłużony do 30 września 2022 roku. Szczegóły w materiale.

  Pobierz

  NEWSLETTER

  Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszej firmie i w dziedzinie podatków? Wpisz poniżej swój adres e-mail.

  Nie wysyłamy spamu, a Twój mail jest bezpieczny. Sprawdź naszą politykę prywatności

  18.03.2022

  Przedłużenie terminów na rozliczenia w CIT

  Ministerstwo Finansów wydłużyło czas na rozliczenie rocznego podatku dochodowego od osób prawnych za 2021 r. Rozporządzenie przedłużające terminy rozliczenia zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Szczegółowe informacje w niniejszym materiale.

  Pobierz
  18.03.2022

  Przedłużenie terminu na raportowanie przez spółki nieruchomościowe – projekt

  Kilka dni temu, zarówno na stronie jak i na platformie Linkedin i Facebook naszej Kancelarii informowaliśmy i przestrzegaliśmy o zbliżającym się terminie na składanie raportu o strukturze udziałowej dla spółek nieruchomościowych, który miał minąć 31 marca 2022 r. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia, przedłużający ten termin. Szczegółowe informacje w niniejszym materiale.

   

  Pobierz
  10.03.2022

  Informacja o strukturze udziałowej spółki nieruchomościowej

  Zbliża się termin na raportowanie spółek nieruchomościowych, który upływa z końcem trzeciego miesiąca po zakończeniu roku podatkowego spółki nieruchomościowej. Jeśli rok podatkowy podmiotu pokrywa się z rokiem kalendarzowym, to czas na złożenie przedmiotowego raportu Szefowi KAS jest tylko do 31 marca 2022 r. Szczegółowe informacje w materiale. Jeśli nie rozpoczęli Państwo jeszcze prac nad raportem lub mają jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt.

   

  Pobierz
  05.01.2022

  Zwolnienie dywidendowe dla spółek jawnych i komandytowych

  15 grudnia 2021 r. Minister Finansów wydał Interpretacje Ogólną w zakresie możliwości korzystania przez wspólników spółek jawnych i komandytowych ze zwolnienia dywidendowego uregulowanego w art. 22 ust. 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych. W niniejszym materiale podsumowujemy jakie skutki dla podatników niesie wydana interpretacja.

  Pobierz