• English
 • Strefa wiedzy

  05.08.2020

  Estoński CIT – prekonsultacje

  Ministerstwo Finansów opublikowało w ostatnich dniach założenia tzw. estońskiego CIT. Jest to preferencyjny sposób opodatkowania, który ma zacząć obowiązywać w Polsce w 2021 r. Na czym polega? Zapraszamy do lektury.

  Pobierz
  31.07.2020

  Podsumowanie wybranych rozwiązań podatkowych w ramach tarczy antykryzysowej

  Ministerstwo Finansów dnia 21 lipca 2020 r. wydało objaśnienia podatkowe w sprawie nowych preferencji stosowanych w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Objaśnienia zawierają podsumowanie rozwiązań podatkowych, które zostały wprowadzone w kolejnych odsłonach tzw. „tarczy antykryzysowej”. W naszym alercie przedstawiamy zbiór najistotniejszych zmian.

  Pobierz
  16.07.2020

  Ulga na złe długi w serwisach samochodowych

  W niniejszym raporcie, przygotowanym wraz ze Związkiem Dealerów Samochodowych, przedstawiamy Państwu najważniejsze założenia Ulgi na złe długi, która w określonych okolicznościach może zneutralizować po stronie wierzyciela (serwisu) niekorzystne skutki nieotrzymania w terminie całości lub części zapłaty za wykonaną usługę.

  Pobierz
  27.06.2020

  Przychody z budynków

  Zgodnie z najnowszą wersją Tarczy z opodatkowania podatkiem od przychodów z budynków zwolniono przychody ze środka trwałego będącego budynkiem, ustalone za okres od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r.

  Pobierz

  NEWSLETTER

  Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszej firmie i w dziedzinie podatków? Wpisz poniżej swój adres e-mail.

  Nie wysyłamy spamu, a Twój mail jest bezpieczny. Sprawdź naszą politykę prywatności

  26.06.2020

  Zmiany w zakresie ulgi na złe długi w PIT i CIT (Tarcza 4.0)

  Dnia 23 czerwca 2020 r. opublikowano w Dzienniku Ustaw tzw. Tarczę antykryzysową w wersji 4.0. Najważniejsze zmiany w zakresie tzw. ulgi na złe długi w PIT i CIT prezentujemy w alercie i zachęcamy do jego pobrania.

  Pobierz
  15.06.2020

  Interpretacja ogólna dotycząca JST

  10 czerwca Minister Finansów wydał interpretację ogólną dotyczącą rozstrzygnięcia kwestii: czy czynności wykonywane przez jednostki samorządu terytorialnego w związku z realizacją zadań publicznych w zakresie edukacji publicznej oraz pomocy społecznej, nałożonych na nie odrębnymi przepisami, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

  Pobierz
  22.04.2020

  Tarcza antykryzysowa – lista udogodnień

  17 kwietnia 2020 roku opublikowano Ustawę o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – tzn. „tarczę antykryzysową 2.0”. Zachęcamy do pobrania listy najistotniejszych zmian.

  Pobierz
  21.04.2020

  Ulga B+R

  Kryzys wywołany COVID-19 to dobry moment aby przeanalizować czy prowadzona działalność spełnia kryteria do zastosowania ulgi B+R. Zachęcamy do zapoznania się z alertem podsumowującym zwięźle ten temat.

  Pobierz