• English
 • Strefa wiedzy

  19.02.2021

  Publikacja sprawozdania o realizowanej strategii podatkowej

  Choć nowy obowiązek o raportowaniu strategii podatkowej jest już przesądzony, wciąż budzi wiele pytań i niejasności. Kogo dotyczy nowy obowiązek? Na czym polega i do kiedy należy go zrealizować? Co powinno zawierać sprawozdanie? Na te i inne pytanie odpowiadamy w najnowszym tax alercie. Zachęcamy do zapoznania się.

  Pobierz
  04.01.2021

  Podatek u źródła

  Zgodnie z Rozporządzeniem opublikowanym w Dzienniku Ustaw dnia 30 grudnia 2020 roku termin wyłączenia przepisu wprowadzającego nowy mechanizm podatku u źródła zostaje przedłużony do dnia 31 czerwca 2021 r. Zapraszamy do zapoznania się z tax alertem, zaś w razie wątpliwości nasi specjaliści służą pomocą!

  Pobierz
  07.12.2020

  Obowiązek sporządzania i podania do wiadomości publicznej sprawozdania z realizacji strategii podatkowej

  Już od 1 stycznia 2021 r. najwięksi podatnicy CIT z obowiązkiem sporządzenia i publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej. Nowy obowiązek wynika z nowelizacji ustawy o CIT opublikowanej 30 listopada 2020 (Dz.U. poz. 2123)

  Jak zatem przygotować się do nowego obowiązku i na co zwrócić uwagę w kontekście przyjętych przez Sejm przepisów? Zapraszamy do lektury oraz kontaktu z naszymi specjalistami.

  Pobierz
  30.11.2020

  Opodatkowanie spółki komandytowej CIT oraz inne zmiany w podatkach dochodowych na 2021 r.

  Dnia 30 listopada 2020 r. opublikowane zostały nowelizacje przepisów o podatkach dochodowych. Dotyczą one m.in. zmiany zasad opodatkowania spółek komandytowych oraz tzw. estońskiego CIT w Polsce. Nowe przepisy wchodzą w życie już od 1 stycznia 2021 r. Jakie jeszcze zmiany czekają przedsiębiorców w związku z nadchodzącym rokiem oraz wprowadzonymi zmianami w ustawach? W naszym Tax Alercie prezentujemy najistotniejsze zmiany.

  Pobierz

  NEWSLETTER

  Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszej firmie i w dziedzinie podatków? Wpisz poniżej swój adres e-mail.

  Nie wysyłamy spamu, a Twój mail jest bezpieczny. Sprawdź naszą politykę prywatności

  21.09.2020

  Obowiązek sporządzania i podania do wiadomości publicznej sprawozdania z realizacji strategii podatkowej

  Dnia 16 września 2020 roku został opublikowany projekt ustawy wprowadzający obowiązek sporządzenia i podania do wiadomości publicznej sprawozdania z realizacji strategii podatkowej. Jakie są cele projektu oraz jak przygotować się na zmiany?

  Pobierz
  17.09.2020

  Zmiany w podatkach dochodowych 2021

  16 września 2020 r. w na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt dotyczący zmian w podatkach dochodowych na rok 2021 – w naszym tax alercie podsumowujemy najistotniejsze zmiany.

  Pobierz
  05.08.2020

  Estoński CIT – prekonsultacje

  Ministerstwo Finansów opublikowało w ostatnich dniach założenia tzw. estońskiego CIT. Jest to preferencyjny sposób opodatkowania, który ma zacząć obowiązywać w Polsce w 2021 r. Na czym polega? Zapraszamy do lektury.

  Pobierz
  31.07.2020

  Podsumowanie wybranych rozwiązań podatkowych w ramach tarczy antykryzysowej

  Ministerstwo Finansów dnia 21 lipca 2020 r. wydało objaśnienia podatkowe w sprawie nowych preferencji stosowanych w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Objaśnienia zawierają podsumowanie rozwiązań podatkowych, które zostały wprowadzone w kolejnych odsłonach tzw. „tarczy antykryzysowej”. W naszym alercie przedstawiamy zbiór najistotniejszych zmian.

  Pobierz