• English
 • Aktualności

  23.01.2023, Warszawa

  Przegląd informacji podatkowych 16 – 20 stycznia 2023 r.

  Wydanie III / 2023 prasówki z MartiniTAX. Nasi eksperci Anna Jankowska oraz Michał Majczyna komentują bardzo interesującą interpretacją indywidualną dotyczącą przekazywania upominków klientowi. Czy wymaga to ewidencjowania i odprowadzenia podatku VAT? Zapraszamy do lektury!

  czytaj dalej
  16.01.2023, Warszawa

  Przegląd informacji podatkowych 3 – 13 stycznia 2023 r.

  Wydanie II / 2023 prasówki z MartiniTAX. Podsumowanie najciekawszych wyroków. Dodatkowo nasi specjaliści komentują wyrok NSA dotyczący zwolnienia z VAT określonej kategorii gruntów. Temat wysoce specjalistyczny, na pewno istotny dla pasjonatów bezpiecznych rozliczeń podatku VAT w transakcjach nieruchomościowych.

  czytaj dalej
  02.01.2023, Warszawa

  Przegląd informacji podatkowych 26 grudnia 2022 – 2 stycznia 2023 r.

  I wydanie prasówki z MartiniTAX w nowej odsłonie! Od początku 2023 roku nasze prasówki będą dodatkowo zawierać komentarz naszych specjalistów!

  czytaj dalej

  NEWSLETTER

  Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszej firmie i w dziedzinie podatków? Wpisz poniżej swój adres e-mail.

  Nie wysyłamy spamu, a Twój mail jest bezpieczny. Sprawdź naszą politykę prywatności

  05.12.2022, Warszawa

  Przegląd informacji podatkowych 29 listopada – 5 grudnia 2022 r.

  Najnowsze wydanie prasówki z martinitax. Zapraszamy.

  czytaj dalej
  28.11.2022, Warszawa

  Przegląd informacji podatkowych 22 – 28 listopada 2022 r.

  Kolejna edycja cotygodniowej prasówki. Zapraszamy lektury.

  czytaj dalej
  21.11.2022, Warszawa

  Przegląd informacji podatkowych 15 – 21 listopada 2022 r.

  Wyroki sądów administracyjnych, decyzje i odpowiedzi KISu czyli typowe, bieżące czytadła podatkowe. Zapraszamy do lektury!

  czytaj dalej

  Skorzystaj z naszej wiedzy i dowiedz sie więcej!

  Zmiany dla inwestujących w fundusze kapitałowe

  Od 1 stycznia 2024 r. zmienią się zasady opodatkowania przychodów z umorzenia, odkupienia, wykupienia albo unicestwienia w inny sposób tytułów uczestnictwa w funduszach kapitałowych. Obecnie podatek od zbycia tytułów jednostek uczestnictwa w funduszach kapitałowych rozliczany jest ryczałtowo na podstawie art. 30a ustawy o PIT. Natomiast zgodnie ze nowelizowanymi przepisami od nowego roku przychody z umorzenia, […]

  Czytaj dalej

  Obligatoryjny KSeF – zmiany obowiązujące od 1 września 2023 r.

  Zmiany w fakturach korygujących Od 1 września br. znacząca zmiana dotknęła podatników wystawiających faktury korygujące, którzy od tej pory są zobowiązani do wskazywania w nich nowego elementu. W treści faktury korygującej obowiązkowo musi znaleźć się numer identyfikujący KSeF faktury korygowanej. Zasadniczo, obowiązek ten będzie odnosił się do podatników, którzy obecnie korzystają z dobrowolnego KSeF. Z […]

  Czytaj dalej

  Dzierżawa nieruchomości razem z wyposażeniem – jednolita usługa czy świadczenia odrębne? (wyrok TSUE z 4 maja 2023 r. w sprawie C-516/21)

  Przedmiot sporu i stanowisko TSUE   Sprawa dotyczyła niemieckiej spółki, która oddała w dzierżawę budynek przeznaczony do prowadzenia hodowli drobiu wraz z trwale zainstalowanym wyposażeniem i urządzeniami specjalnie przystosowanymi do tego celu. Zgodnie z postanowieniami umowy dzierżawy dzierżawca był zobowiązany do uiszczania jednolitego czynszu (który w 20% odpowiadał dzierżawie ww. wyposażenia i urządzeń).  Zgodnie z niemieckimi przepisami […]

  Czytaj dalej