Kinga Rabęda w Martini i Wspólnicy

3 stycznia 2022 roku do naszego zespołu dołączyła Kinga Rabęda. Kinga jest prawnikiem, a od 2020 roku rozpoczęła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Oprócz doświadczeń zawodowych, obejmujących bieżące wsparcie klientów w zakresie podatków dochodowych oraz podatku VAT, branie udziału w przeglądach podatkowych, przygotowywanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, wniosków o wydanie WIS, procedur podatkowych, m. in. WHT, KKS, MDR i strategii podatkowych, Kinga ma wiele innych zainteresowań.

Kinga jest pasjonatką podróży, ale… nie taką zwykłą, bo przecież my wszyscy lubimy podróżować, ale to w jaki sposób podróżuje Kinga śmiało możemy uznać za dyscyplinę sportową😉

Szlak Pacific Crest Trail czyli jeden z najdłuższych szlaków trekkingowych w Stanach Zjednoczonych, należący do tzw. „Potrójnej Korony” – trzech najdłuższych szlaków na terenie USA. Przybliżona długość szlaku to aż 4 200 km!

Co roku wyzwanie przejścia trasy podejmuje ok. 300 śmiałków, ale tylko połowa z nich staje na mecie. Według statystyk organizacji Pacific Crest Trail Association do tej pory szlak ukończyły 4 772 osoby. Wśród tej nielicznej grupy zdobywców znajduje się właśnie Kinga, któraprzeszła na piechotę szlak od granicy z Meksykiem do granicy z Kanadą.

Kinga, szczere wyrazy uznania i podziwu😊

Nie jest to jedyny „wypad” podróżniczy, jaki ma na swoim koncie. Pasję podróżniczą realizuje od dawien dawna, a przez całe studia zwiedziła (głównie autostopem) około 40 krajów. Najlepiej wspomina podróż po Skandynawii – udało jej się poznać Sztokholm oraz północną część Norwegii (Oslo, Bergen i okoliczne miasta) oraz podróż po Bałkanach, gdzie żyją najbardziej otwarci ludzie Europy, a wszystko łatwiej załatwia się po polsku niż po angielsku. Kinga mówi, że autostop to wspaniałe przeżycie, podczas którego poznała mnóstwo dobrych, otwartych i ciekawych świata osób.

Obecnie, Kinga jest posiadaczką uroczego szczeniaczka – corgi pembroke o imieniu Precel.

Zaś w wolnym czasie, gdy nie podróżuje, czyta książki w szczególności literaturę fantasy i kryminały.

Kingo, cieszymy się, że tak barwna osobowość trafiła do naszego zespołu, dziękujemy za inspiracje podróżnicze;) i życzymy samych sukcesów w Martini i Wspólnicy!