• English
 • CIT

  10.10.2022

  Konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy – prawo spółki do kosztów podatkowych

  Konwersja wierzytelności pożyczkowej jako sposób dokapitalizowania spółki i podatkowe potraktowanie tej czynności jako wniesienie wkładu niepieniężnego, a koszty podatkowe spółki. Szczegóły w materiale.

  23.09.2022

  ESTOŃSKI CIT – cz. IV

  Estoński CIT – reklamowany jako miasteczko cudowności wraz z coraz większą liczbą wydawanych interpretacji ukazuje swoje ciemne zaułki… Zapraszamy do lektury!

  17.05.2022

  Estoński CIT cz. III – Wykorzystanie samochodu osobowego na cele mieszane

  Jednym ze sposobów na dotarcie do Estonii z Warszawy jest podróż samochodem trasą o długości niespełna 1000 km. Taka 12-godzinna podróż to nie jedyny trud związany z autami w kontekście Estonii. Problem stanowią również samochody, które są wykorzystywane w spółkach opodatkowanych estońskim CIT.

  20.05.2021

  Spółki komandytowe i zwolnienie dywidendowe

  Zwolnienia dywidendowe również w spółkach komandytowych, ale pod pewnymi warunkami…Okazuje się bowiem, że w sposób niekorzystny dla podatników interpretowany jest warunek dwuletniego posiadania praw udziałowych w spółce komandytowej.

  Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

  18.03.2021

  Właściwe udokumentowanie likwidacji towarów

  Czy w przypadku utylizacji towarów, związanych z działalnością gospodarczą, istnieje możliwość zaliczenia strat (powstałych w wyniku likwidacji towarów) do kosztów uzyskania przychodów? Co decyduje o tej możliwości? Jakie obowiązki dokumentacyjne spoczywają na podatniku? Zapraszamy do artykułu!

  11.03.2021

  Przekształcenie spółki jawnej w komandytową nie wyklucza korzystnego rozliczenia rat leasingowych

  W dzisiejszym wpisie omawiamy dla Państwa wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej interpretację indywidualną z dnia 30 grudnia 2020 odnoszącą się do tego, że przekształcenie spółki jawnej w komandytową nie wyklucza korzystnego rozliczenia rat leasingowych. Okazuje się, że podatnik nie w każdej sytuacji spotka się z tak pozytywnym stanowiskiem organu. Jakie to sytuacje? Zapraszamy do lektury!

  09.03.2021

  Know-How w świetle ustawy o CIT

  W dzisiejszym wpisie pod lupę bierzemy pojęcie „Know-how” w świetle przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych oraz definiowania go przez Dyrektora KIS w wydanej interpretacji indywidualnej. Jakie cechy muszą zostać spełnione by dany zespół informacji mógł zostać uznany za Know-how? O tym w najnowszym artykule! Zapraszamy!

  05.03.2021

  Memoriałowe rozliczanie „kosztów pracowniczych”

  W dzisiejszym wpisie omawiamy  temat memoriałowego rozliczenia „tzw. kosztów pracowniczych”. Jakie są zasady stosowania metody memoriałowej oraz jakie stanowisko w tej sprawie zajmuje Krajowa Informacja Skarbowa? O tym dowiedzą się Państwo w artykule. Zapraszamy!

  Strefa wiedzy