Wnioski o interpretacje indywidualne CIT
Indywidualna interpretacja podatkowa to pisemne stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w zakresie podatkowych skutków obecnej praktyki podatnika bądź planowanego zdarzenia przyszłego. Dyrektor KIS wydaje interpretacje pozytywną bądź negatywną w zależności od tego czy zgadza się ze stanowiskiem podatnika. Uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia gwarantuje podatnikowi ochronę prawną pod warunkiem, że przedstawiony we wniosku opis stanu faktycznego bądź zdarzenia przyszłego jest zgodny z rzeczywistością. W przeciwnym razie podatnik nie może skorzystać z mocy ochronnej interpretacji, dlatego tak ważna jest współpraca z doradcami podatkowymi, którzy właściwie sformułują zarówno opis stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego jak i przygotują argumentację popierającą stanowisko podatnika wyrażone we wniosku.
Nie sztuką jest przygotowanie wniosku o interpretację, w który kwestia zostanie przedstawiona tak, aby uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie. Natomiast prawdziwym wyzwaniem jest przygotowanie wniosku, który jednocześnie potwierdzi prawidłowość prowadzonych bądź planowanych działań, a jednocześnie zagwarantuje moc ochronną interpretacji.
Dla kogo?
- Twój dział księgowy ma wątpliwości jak zastosować przepisy do indywidualnej sytuacji Twojej firmy?
- Twoja firma planuje kwotowo istotne operacje gospodarcze i chcesz aby proces przebiegał w stabilny podatkowo sposób?
- Twoja firma planuje istotne zmiany w modelu biznesowym i występuje potrzeba uzyskania urzędowego potwierdzenia prawidłowości stanowiska?
Zakres wsparcia:
- Analiza stanu faktycznego i konieczności wystąpienia z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej.
- Przygotowanie wniosku, wraz ze szczegółowym opisaniem stanu faktycznego oraz argumentację potwierdzającą prawidłowość stanowiska podatnika.
- Przygotowanie odpowiedzi na ewentualne pytania Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.
- Reprezentacja przez organami podatkowymi.
- Wsparcie w przygotowanie środków zaskarżenia niekorzystnej interpretacji podatkowej.
Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów od CIT
Skorzystaj z naszej wiedzy i dowiedz sie więcej!
Co jest ukrytym zyskiem w CIT estońskim?
Estoński CIT, czyli ryczałt od przychodów spółek, to korzystna forma opodatkowania, ale wiąże się z nim pojęcie ukrytych zysków, które mogą być problematyczne dla przedsiębiorców. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat. Definicja ukrytych zysków Ukryte zyski to świadczenia pieniężne lub niepieniężne wykonane na rzecz udziałowców, akcjonariuszy, wspólników lub podmiotów z nimi powiązanych. Przepisy te […]
Kto nie może skorzystać z estońskiego CIT?
Estoński CIT, znany również jako ryczałt od dochodów spółek, jest atrakcyjnym modelem opodatkowania, ale nie każdy przedsiębiorca może z niego skorzystać. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wyłączenia i ograniczenia, które mogą uniemożliwić zastosowanie tego rozwiązania. Podstawowe warunki zatrudnienia Jednym z kluczowych wymogów, aby móc skorzystać z estońskiego CIT, jest spełnienie określonych warunków zatrudnienia. Przepisy wymagają, aby spółka […]
Zbycie przez osobę fizyczną nieruchomości wykorzystywanej do działalności gospodarczej podlega VAT (wyrok TSUE z 11 lipca 2024 r. w sprawie C-182/23 Makowit)
Omawiana sprawa dotyczyła osoby fizycznej – rolnika, zarejestrowanego jako podatnik VAT czynny, prowadzącego działalność w zakresie produkcji mleka. Podatnik ten nabywał działki gruntowe celem powiększenia gospodarstwa, przy czym nabycie to nie podlegało opodatkowaniu VAT. Na skutek decyzji wojewody własność części działek gruntowych, na których znajduje się gospodarstwo podatnika została przeniesiona na rzecz Skarbu Państwa w celu […]