Audyt funkcji podatkowej
W świecie skomplikowanych i dynamicznie zmieniających się przepisów podatkowych, audyt funkcji podatkowej to kluczowe narzędzie w procesie zarządzania ryzykiem podatkowym. Analiza procesów, procedur i kontroli związanych z funkcją podatkową w Twojej organizacji pozwala nie tylko na zidentyfikowanie potencjalnych słabości, ale również na wykorzystanie tych informacji do poprawy efektywności i zgodności operacji podatkowych. W dobie rosnącego skomplikowania systemu podatkowego, audyt funkcji podatkowej może zapewnić pewność działania, a także przewagę konkurencyjną.
Dla kogo?
- Czy Twoja organizacja ma do czynienia z wieloma złożonymi obowiązkami podatkowymi i szuka sposobów na usprawnienie i uproszczenie tych procesów?
- Czy chcesz zyskać pewność, że Twoja funkcja podatkowa jest nie tylko zgodna z przepisami, ale także efektywna i wydajna?
- Czy poszukujesz możliwości poprawy transparentności i zarządzania ryzykiem podatkowym w Twojej organizacji?
Zakres wsparcia:
- Przeprowadzenie szczegółowego audytu funkcji podatkowej, który pozwoli na zrozumienie, jak Twoja organizacja radzi sobie z obowiązkami podatkowymi.
- Identyfikacja potencjalnych obszarów do poprawy w procesach i kontrolach związanych z funkcją podatkową, co umożliwi zredukowanie ryzyka podatkowego i poprawę efektywności operacji podatkowych.
- Dostarczanie porad i rekomendacji, jak efektywnie zarządzać funkcją podatkową, zwiększając transparentność i zgodność z prawem.
Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów od zarządzania podatkami
Skorzystaj z naszej wiedzy i dowiedz sie więcej!
Podatek minimalny w Polsce
Zbliża się termin składania deklaracji podatkowych w których po raz pierwszy należy uwzględnić regulacje dotyczące polskiego podatku minimalnego. W związku z tym chcielibyśmy przypomnieć na czym polega i kogo dotyczy polski podatek minimalny. Podatek minimalny obowiązuje w Polsce od roku 2024. Wprowadzenie tej regulacji miało na celu zapewnienie, że wszystkie przedsiębiorstwa, niezależnie od ich struktury, […]
Zwolnienie podmiotowe z VAT – procedura szczególna dla drobnych przedsiębiorców (SME)
Wprowadzona z dniem 1 stycznia 2025 r. procedura szczególna SME umożliwia drobnym przedsiębiorcom mającym siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Unii Europejskiej korzystanie ze zwolnienia podmiotowego z VAT w innych państwach członkowskich UE, na których terytorium prowadzą sprzedaż. Dzięki procedurze SME: podatnicy z siedzibą działalności gospodarczej w Polsce mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT w […]
Wydatki na benefity dla współpracowników B2B można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 19 grudnia 2024 r. (sygn. 0111-KDIB1-3.4010.629.2024.2.ZK) potwierdza, że poniesione przez spółkę wydatki na benefity dla współpracowników działających w modelu B2B mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów. Zgodnie z przepisami ustawy o CIT, wydatki mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu, jeśli zostały poniesione w celu uzyskania, […]