Audyt funkcji podatkowej
W świecie skomplikowanych i dynamicznie zmieniających się przepisów podatkowych, audyt funkcji podatkowej to kluczowe narzędzie w procesie zarządzania ryzykiem podatkowym. Analiza procesów, procedur i kontroli związanych z funkcją podatkową w Twojej organizacji pozwala nie tylko na zidentyfikowanie potencjalnych słabości, ale również na wykorzystanie tych informacji do poprawy efektywności i zgodności operacji podatkowych. W dobie rosnącego skomplikowania systemu podatkowego, audyt funkcji podatkowej może zapewnić pewność działania, a także przewagę konkurencyjną.
Dla kogo?
- Czy Twoja organizacja ma do czynienia z wieloma złożonymi obowiązkami podatkowymi i szuka sposobów na usprawnienie i uproszczenie tych procesów?
- Czy chcesz zyskać pewność, że Twoja funkcja podatkowa jest nie tylko zgodna z przepisami, ale także efektywna i wydajna?
- Czy poszukujesz możliwości poprawy transparentności i zarządzania ryzykiem podatkowym w Twojej organizacji?
Zakres wsparcia:
- Przeprowadzenie szczegółowego audytu funkcji podatkowej, który pozwoli na zrozumienie, jak Twoja organizacja radzi sobie z obowiązkami podatkowymi.
- Identyfikacja potencjalnych obszarów do poprawy w procesach i kontrolach związanych z funkcją podatkową, co umożliwi zredukowanie ryzyka podatkowego i poprawę efektywności operacji podatkowych.
- Dostarczanie porad i rekomendacji, jak efektywnie zarządzać funkcją podatkową, zwiększając transparentność i zgodność z prawem.
Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów od zarządzania podatkami
Skorzystaj z naszej wiedzy i dowiedz sie więcej!
Kasy fiskalne – nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień
Od 1 stycznia 2025 r. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Ma ono obowiązywać przez okres 3 lat, tj. do końca 2027 r. Nowe regulacje utrzymują na dotychczasowym poziomie próg 20 000 zł dla zwolnienia podmiotowego. Z drugiej strony, przewidziano zmiany w katalogu zwolnień przedmiotowych (załącznik […]
Wpływ Dyrektora KIS na fundacje rodzinne i planowane inwestycje
Wraz z wejściem w życie Ustawy o Fundacji rodzinnej weszły również w życie nowe przepisy podatkowe dot. założenia, funkcjonowania i rozwiązania fundacji rodzinnej i sytuacji fundatora oraz beneficjentów. Na pierwszy rzut oka przepisy nie wydawały się zbyt skomplikowane. Jednak praktyka pokazała, że wiele z pozoru prostych zagadnień zaczęło budzić kontrowersje. O czym świadczy fakt, że […]
Skutki podatkowe w PIT sfinansowania uczestnictwa członka zarządu w studiach MBA
Współpraca ze spółkami w zakresie zarządzania wiąże się z szeregiem wyzwań, w tym z koniecznością oceny kwalifikacji członków zarządu oraz ich wpływu na działalność przedsiębiorstwa. Jednym z popularnych sposobów rozwijania kompetencji menedżerskich są studia MBA, które coraz częściej finansowane są przez spółki. Taka sytuacja wywołuje jednak pytania natury podatkowej – zarówno z perspektywy spółki, jak […]