• English
  • Family Office

    Codziennie przedsiębiorcy indywidualni oraz firmy rodzinne muszą stawiać czoła wyzwaniom wynikającym z ciągle zmieniającego się otoczenia gospodarczego, konieczności dostosowywania swojej działalności do nowych regulacji prawnych i podatkowych oraz dążenia do wzrostu.

    Aby przekształcić kapitał w solidną wielopokoleniową strukturę rodzinną, konieczne jest opracowanie długofalowej strategii zarządzania. Pierwszym krokiem jest odpowiednie zabezpieczenie majątku poprzez właściwe ustrukturyzowanie biznesu oraz stworzenie struktur umożliwiających przyszłe inwestycje. Należy także zaplanować proces sukcesji na przyszłe pokolenia oraz uporządkować kwestie podatkowe oraz zarządzanie lokowaniem kapitału. Tylko kompleksowe podejście do zarządzania majątkiem rodzinny pozwoli na stworzenie trwałego biznesu, który będzie generował dochód dla przyszłych pokoleń.

    Jako MartiniTAX oferujemy wsparcie przedsiębiorcom nie tylko w kwestiach związanych z rozwojem biznesu i przygotowaniem go na zmiany, ale także w zagadnieniach dotyczących strukturyzacji holdingów rodzinnych oraz procesów sukcesji. Ich celem jest nie tylko zadbanie o interesy biznesowe, ale także zapewnienie ochrony dla rodziny i jej członków.

    Dla kogo?
    • Planujesz przekazać biznes lub majątek następnemu pokoleniu i szukasz profesjonalnej pomocy w zaplanowaniu tego procesu?
    • Chcesz zrozumieć skomplikowane aspekty prawne i podatkowe związane z sukcesją międzypokoleniową?
    • Jesteś zainteresowany optymalizacją podatkową procesu sukcesji, aby zminimalizować obciążenia finansowe dla przyszłych pokoleń?
    Zakres wsparcia:
    • Strategiczne doradztwo z uwzględnieniem długofalowej, wielopokoleniowej perspektywy.
    • Analiza obecnej struktury biznesu rodzinnego, przy uwzględnieniu potrzeb i interesów właściciela i członków rodziny.
    • Opracowywanie struktur inwestycyjnych w celu zgromadzenia majątku rodzinnego.
    • Wsparcie w działaniach sukcesyjnych.
    • Doradztwo w zakresie zabezpieczenia majątku rodzinnego.
    • Wsparcie w restrukturyzacjach i reorganizacjach.

    Potrzebujesz oferty? Chcesz porozmawiać o swoim problemie podatkowym?

    Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą





      Chcesz omówić swój problem podatkowy:

      Umów bezpłatne spotkanie

      Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów od doradztwa dla osób zamożnych

      Mateusz Pietranek

      tel. + 48 506 399 082

      Wygrana sprawa przed NSA

      w sprawie kontroli podatkowej za 2013 r. oraz określenia wysokości zobowiązania podatkowego. Sygn. akt II FSK 585/20

      Wygrana sprawa przed NSA

      dotycząca przysługującego Spółce zwolnienia z podatku CIT. Sygn. akt II FSK 1250/22

      Wygrana sprawa przed WSA

      w sprawie rzekomego nadużycia prawa w podatku VAT. Sygn. akt III Sa/Wa 203/22

      Wyrok NSA sygn. akt I FSK 1816/20

      Sąd sprzeciwił się bardzo powszechnemu wśród organów skarbowych, ale też często sądów, podejściu przypisywania domniemanej świadomości udziału w oszustwie wskazując, że ze zgromadzonego materiału dowodowego nie wynika, że taka świadomość istniała. Sąd nakazał uwzględnić bardzo precyzyjne kryteria, które pozwalałyby taką świadomość istnienia oszustwa uprawdopodobnić.

      Wyrok WSA w Warszawie (III SA/Wa 2555/20)

      Wyrok dotyczący nadużycia prawa. Sąd zakwestionował instrumentalne próby stosowania koncepcji nadużycia prawa przez organy wskazując na brak spełnienia przesłanek nadużycia w zgromadzonym w materiale dowodowym.

      Wygrana sprawa przed TSUE. C-395/09

      Prawo do odliczenia podatku naliczonego w sytuacji nabycia usług z krajów uznawanych za raje podatkowe., Oasis East Sp. z o.o.

      Wygrana sprawa przed TSUE. C-414/07

      Niezgodność z prawem wspólnotowym polskich przepisów dotyczących ograniczenia prawa do odliczania przez przedsiębiorców podatku VAT od nabywanych przez nich samochodów osobowych oraz paliwa do nich., Magoora Sp. z o.o.

      Wygrana sprawa przed TSUE. C-313/05

      Podatek akcyzowy nakładany na sprowadzane samochody używane w związku z ich pierwszą rejestracją w Polsce., Maciej Brzeziński

      Najwięcej prowadzonych i wygranych spraw przy reprezentacji podatników przed TSUE spośród wszystkich polskich pełnomocników.

      Jerzy Martini – autor i współautor Komentarza do Dyrektywy VAT (wyd. Unimex)

      Jerzy Martini – autor, współautor i redaktor Komentarza do ustawy o VAT (wyd. C.H.Beck)

      Jerzy Martini – autor i współautor „VAT w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości” (wyd. C.H.Beck)

      Marek Wojda – współautor Komentarza do Dyrektywy VAT (wyd. Unimex) oraz ustawy o VAT (wyd. C.H.Beck)

      Wyróżnieni w rankingu „Kancelaria na Linkedin – praktyczny poradnik” przez prawniczą agencję marketingową Tomczak Stanisławski.

      Wielokrotnie wyróżniani w rankingach Rzeczpospolitej oraz Dziennika Gazety Prawnej.

      Wykładamy na uczelniach wyższych, w tym Szkole Głównej Handlowej

      Jerzy Martini corocznie wyróżniany w prestiżowym rankingu Chambers & Partners, wskazywany jako Band I (najwyższy możliwy poziom) w indywidualnym rankingu doradców podatkowych w kategorii Tax Consultants.

      Autorzy i komentatorzy publikacji podatkowych w branżowej prasie.

      Skorzystaj z naszej wiedzy i dowiedz sie więcej!

      Podatek minimalny w 2025 r. – co warto wiedzieć?

      Od stycznia 2024 roku w polskim systemie podatkowym obowiązuje tzw. podatek minimalny, którego pierwsze rozliczenie przypada na 31 marca 2025 roku. Nowe regulacje mają na celu objęcie opodatkowaniem firm osiągających wysokie przychody, lecz wykazujących niskie dochody lub straty, co budzi zainteresowanie zarówno przedsiębiorców, jak i organów podatkowych. W tym artykule omówimy, czym jest podatek minimalny, […]

      Czytaj dalej

      Zmiany w polskiej fundacji rodzinnej

      Polska fundacja rodzinna to instytucja prawna, która została wprowadzona w nasz system prawny w 2023 roku. Jej głównym celem jest zarządzanie majątkiem rodzinnym w sposób uporządkowany, zapewniający ochronę i sukcesję międzypokoleniową. Fundacja rodzinna pozwala na przeniesienie własności majątku na odrębną osobowość prawną, co eliminuje ryzyko jego rozdrobnienia lub utraty w wyniku konfliktów spadkowych. Jest to […]

      Czytaj dalej

      Obowiązek rozliczenia napiwków po stronie pracownika/zleceniobiorcy

      Coraz więcej firm gastronomicznych poszukuje nowoczesnych i prostych sposobów, które ułatwią klientom nagradzanie obsługi, a jednocześnie usprawnią rozliczenia podatkowe związane z napiwkami. Jednym z takich rozwiązań jest wprowadzenie aplikacji mobilnej umożliwiającej przekazywanie napiwków w formie bezgotówkowej. W dniu 24 grudnia 2024 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną (sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.638.2024.2.JŚ), w której uznał stanowisko […]

      Czytaj dalej