Ponad 800 tys. przedsiębiorstw w Polsce deklaruje, że są firmami rodzinnymi. Oznacza to, że problem sukcesji międzypokoleniowej może dotyczyć wielu rodzimych przedsiębiorstw. Jako kancelaria doradzająca przedstawicielom z sektora biznesu pomagamy w przekazywaniu zarządzania podmiotem gospodarczym w ręce innych członków rodziny. W trakcie całego procesu dbamy o to, żeby sukcesja przebiegała bezproblemowo pod kątem prawnym, podatkowym, a także finansowym.

Kancelaria MartiniTAX – wsparcie dla rodzinnego biznesu

Naszym celem jest pomaganie w przekazywaniu przedsiębiorstwa w ręce następców tak, żeby w całym procesie zachowana była ciągłość firmy, a majątek i interesy były zabezpieczone na potrzeby rodziny. Sukcesja to wieloetapowe działania, dzięki którym zostaje potwierdzona trwałość biznesu, rozumianego także w kontekście dziedzictwa. Naszych klientów, którzy przymierzają się do restrukturyzacji i zmian w obrębie familijnego przedsiębiorstwa, prowadzimy przez planowanie, niezbędne audyty oraz wdrożenia, doradzając przy okazji, jakie rozwiązania będą optymalne dla firmy oraz członków rodziny.

Obszary naszej działalności:

  • Pomagamy przekazać majątek w ręce kolejnego pokolenia, zapewniając godzenie różnych interesów oraz płynne przejęcie przedsiębiorstwa zgodne z wolą założycieli firmy.
  • Planujemy sukcesję od strony prawnej, podatkowej i finansowej aby minimalizować stres i niepotrzebne ryzyka – zarówno biznesowe (finansowe i podatkowe) jak i osobiste.

>> Napisz do Nas lub zadzwoń <<