• English
  • Planowanie podatkowe

    Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga zmagania się z wieloma wyzwaniami od strony biznesowej, finansowej, prawnej oraz podatkowej. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą to oczywistym i naturalnym jest, że chcesz ułożyć Twój biznes tak, aby wybrać najbardziej efektywne i bezpieczne podatkowo rozwiązania dopasowane do Twoich biznesowych celów.

    Zaplanowanie rozwoju biznesu z perspektywy efektywności i bezpieczeństwa podatkowego to z cała pewnością zadanie, które wymaga doświadczenia i rozeznania w sytuacji podatkowej panującej również u Twojej konkurencji. Usługa ta wymaga bowiem wiedzy specjalisty w zakresie przepisów podatkowych i doświadczenia w ich optymalnym zastosowaniu. Doradca podatkowy przeanalizuje Twoją sytuację i zidentyfikuje sposoby na zoptymalizowanie Twoich obciążeń podatkowych, takie jak wybór odpowiedniej formy opodatkowania, skorzystanie z dostępnych ulg i zwolnień, czy też optymalne ułożenie grupy kapitałowej.

    Planowanie podatkowe może być szczególnie przydatne dla firm, które chcą zoptymalizować swoje obciążenia podatkowe i uzyskać więcej pieniędzy na inwestycje i rozwój działalności. W przypadku indywidualnych klientów, planowanie podatkowe może pomóc w zwiększeniu ich dochodów i oszczędności na przyszłość, a także odpowiednio zarządzić zgromadzonym majątkiem osobistym.

    Ogólnie rzecz ujmując, planowanie podatkowe jest ważną usługą dla każdego, kto chce maksymalnie wykorzystać swoje możliwości podatkowe przy jednoczesnym pozostaniu w zgodzie z przepisami. Z tego powodu warto skorzystać z usług wykwalifikowanego doradcy podatkowego, aby uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych konsekwencji prawnych.

    Dla kogo?
    • Prowadzisz firmę i chciałbyś zweryfikować optymalność stosowanych rozwiązań?
    • Chciałbyś poznać alternatywne możliwości przynoszące wymierne korzyści podatkowe?
    • Planujesz wystartować z własnym biznesem, ale nie wiesz co będzie najbardziej korzystne podatkowo?
    • Planujesz wyjście z inwestycji w postaci sprzedaży nieruchomości, udziałów i akcji, znaków towarowych oraz innych cennych składników majątku?
    • Twój biznes dynamicznie się rozwija i chciałbyś dostosować poziom rozwoju do optymalnych rozwiązań podatkowych stosowanych na rynku?
    Zakres wsparcia:
    • Analiza sytuacji finansowej i podatkowej.
    • Wsparcie w wyborze odpowiedniej formy opodatkowania.
    • Wsparcie w wyborze dostępnych ulg i zwolnień podatkowych.
    • Kompleksowe doradztwo przy restrukturyzacji prowadzonej działalności.
    • Wsparcie najbogatszych Polaków wspierając ich w prowadzeniu spraw w Polsce i za granicą.

    Potrzebujesz oferty? Chcesz porozmawiać o swoim problemie podatkowym?

    Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą





      Chcesz omówić swój problem podatkowy:

      Umów bezpłatne spotkanie

      Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów od bezpiecznej optymalizacji

      tel.

      tel.

      Mateusz Pietranek

      tel. + 48 506 399 082

      tel.

      Anna Nowakowska

      tel. +48 791 004 869

      Michał Maciejewski

      tel. +48 695 551 641

      Kinga Rabęda

      tel. +48 572 248 282

      Wygrana sprawa przed NSA

      w sprawie kontroli podatkowej za 2013 r. oraz określenia wysokości zobowiązania podatkowego. Sygn. akt II FSK 585/20

      Wygrana sprawa przed NSA

      dotycząca przysługującego Spółce zwolnienia z podatku CIT. Sygn. akt II FSK 1250/22

      Wygrana sprawa przed WSA

      w sprawie rzekomego nadużycia prawa w podatku VAT. Sygn. akt III Sa/Wa 203/22

      Wyrok NSA sygn. akt I FSK 1816/20

      Sąd sprzeciwił się bardzo powszechnemu wśród organów skarbowych, ale też często sądów, podejściu przypisywania domniemanej świadomości udziału w oszustwie wskazując, że ze zgromadzonego materiału dowodowego nie wynika, że taka świadomość istniała. Sąd nakazał uwzględnić bardzo precyzyjne kryteria, które pozwalałyby taką świadomość istnienia oszustwa uprawdopodobnić.

      Wyrok WSA w Warszawie (III SA/Wa 2555/20)

      Wyrok dotyczący nadużycia prawa. Sąd zakwestionował instrumentalne próby stosowania koncepcji nadużycia prawa przez organy wskazując na brak spełnienia przesłanek nadużycia w zgromadzonym w materiale dowodowym.

      Wygrana sprawa przed TSUE. C-395/09

      Prawo do odliczenia podatku naliczonego w sytuacji nabycia usług z krajów uznawanych za raje podatkowe., Oasis East Sp. z o.o.

      Wygrana sprawa przed TSUE. C-414/07

      Niezgodność z prawem wspólnotowym polskich przepisów dotyczących ograniczenia prawa do odliczania przez przedsiębiorców podatku VAT od nabywanych przez nich samochodów osobowych oraz paliwa do nich., Magoora Sp. z o.o.

      Wygrana sprawa przed TSUE. C-313/05

      Podatek akcyzowy nakładany na sprowadzane samochody używane w związku z ich pierwszą rejestracją w Polsce., Maciej Brzeziński

      Najwięcej prowadzonych i wygranych spraw przy reprezentacji podatników przed TSUE spośród wszystkich polskich pełnomocników.

      Jerzy Martini – autor i współautor Komentarza do Dyrektywy VAT (wyd. Unimex)

      Jerzy Martini – autor, współautor i redaktor Komentarza do ustawy o VAT (wyd. C.H.Beck)

      Jerzy Martini – autor i współautor „VAT w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości” (wyd. C.H.Beck)

      Marek Wojda – współautor Komentarza do Dyrektywy VAT (wyd. Unimex) oraz ustawy o VAT (wyd. C.H.Beck)

      Wyróżnieni w rankingu „Kancelaria na Linkedin – praktyczny poradnik” przez prawniczą agencję marketingową Tomczak Stanisławski.

      Wielokrotnie wyróżniani w rankingach Rzeczpospolitej oraz Dziennika Gazety Prawnej.

      Wykładamy na uczelniach wyższych, w tym Szkole Głównej Handlowej

      Jerzy Martini corocznie wyróżniany w prestiżowym rankingu Chambers & Partners, wskazywany jako Band I (najwyższy możliwy poziom) w indywidualnym rankingu doradców podatkowych w kategorii Tax Consultants.

      Autorzy i komentatorzy publikacji podatkowych w branżowej prasie.

      Skorzystaj z naszej wiedzy i dowiedz sie więcej!

      Fundusz inwestycyjny – status podatkowy

      Fundusze inwestycyjne umożliwiają swoim uczestnikom zbiorowe inwestowanie środków pieniężnych we wspólnym interesie w określone odpowiednimi regulacjami papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego i inne prawa majątkowe. W Polsce fundusz inwestycyjny może zostać utworzony jako: fundusz inwestycyjny otwarty (FIO), specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty (SFIO), fundusz inwestycyjny zamknięty (FIZ). W zależności od rodzaju, każdy z funduszy posiada odmienny […]

      Czytaj dalej

      Przekazanie prezentu do prenumeraty nie stanowi nieodpłatnej dostawy towarów (darowizny) – wyrok TSUE z 5 października 2023 r. w sprawie C-505/22

      Przedmiot sporu i stanowisko TSUE  Sprawa dotyczyła portugalskiej spółki (dalej: „Spółka”), która w ramach kampanii promocyjnych przy sprzedaży nowej prenumeraty czasopisma, oferowała prezent w postaci tabletu lub smartfonu. Prezent był wysyłany do klientów wraz z czasopismem po uiszczeniu pierwszej miesięcznej raty prenumeraty, której wysokość wynosiła tyle samo, co wysokość kolejnych rat. W przypadku rezygnacji z prenumeraty, klienci […]

      Czytaj dalej

      Korekta sprzedaży paragonowej z powodu zastosowania zawyżonej stawki VAT – wyrok TSUE z 21 marca 2024 r. w polskiej sprawie C-606/22

      W wyczekiwanym przez polskich podatników wyroku TSUE uznał za niezgodną z prawem unijnym praktykę polskich organów podatkowych polegającą na odmowie zwrotu nadpłaconego VAT w przypadku zawyżenia stawki VAT przy sprzedaży paragonowej. Organy podatkowe będą musiały zrewidować swoje podejście, co otwiera drogę do odzyskania podatku przedsiębiorcom, którzy stosowali zawyżoną stawkę VAT przy sprzedaży na rzecz osób fizycznych […]

      Czytaj dalej