• English
  • Opinie o stosowaniu preferencji WHT

    Opinia o stosowaniu preferencji jest jednym ze sposobów na wyłączenie obowiązku pobrania przez płatnika podatku u źródła (tzw. WHT) z zastosowaniem „standardowej” stawki opodatkowania przy wypłacie określonych należności powyżej 2.000.000 złotych.

    Główną zaletą opinii o stosowaniu zwolnienia jest możliwość niepobierania przez płatnika podatku WHT w odniesieniu do należności przekraczających wartość 2.000.000 złotych i stosowania odpowiedniej preferencji (np. zwolnienia z opodatkowania) już w momencie wypłaty należności. Dzięki temu zapobiega się „blokadzie” środków pieniężnych na rachunku organu podatkowego – przy braku opinii konieczny byłby bowiem pobór podatku i oczekiwanie na dokonanie jego zwrotu przez organ w terminie nawet do 6 miesięcy.

    Ma to szczególnie znaczenie dla podmiotów, które często wypłacają na rzecz spółek powiązanych świadczenia o wartości przekraczającej w roku 2.000.000 złotych, bowiem opinia o preferencji jest co do zasady ważna przez okres 36 miesięcy.

    Dla kogo?
    • Czy Twoja firma ma trudności z zrozumieniem i stosowaniem preferencji WHT?
    • Czy szukasz profesjonalnych porad, aby maksymalnie wykorzystać dostępne preferencje WHT?
    • Czy chcesz mieć pewność, że Twoja firma jest w pełni zgodna z przepisami dotyczącymi WHT?
    Zakres wsparcia:
    • Wnikliwa analiza Twojej sytuacji podatkowej pod kątem stosowania preferencji WHT.
    • Profesjonalne opinie, które pomogą Twojej firmie optymalizować zobowiązania podatkowe poprzez skuteczne i bezpieczne wykorzystanie preferencji WHT.
    • Porady dotyczące poprawnego i zgodnego z prawem stosowania preferencji WHT, aby minimalizować ryzyko podatkowe.

    Potrzebujesz oferty? Chcesz porozmawiać o swoim problemie podatkowym?

    Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą





      Chcesz omówić swój problem podatkowy:

      Umów bezpłatne spotkanie

      Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów od bezpiecznej optymalizacji

      Wygrana sprawa przed NSA

      w sprawie kontroli podatkowej za 2013 r. oraz określenia wysokości zobowiązania podatkowego. Sygn. akt II FSK 585/20

      Wygrana sprawa przed NSA

      dotycząca przysługującego Spółce zwolnienia z podatku CIT. Sygn. akt II FSK 1250/22

      Wygrana sprawa przed WSA

      w sprawie rzekomego nadużycia prawa w podatku VAT. Sygn. akt III Sa/Wa 203/22

      Wyrok NSA sygn. akt I FSK 1816/20

      Sąd sprzeciwił się bardzo powszechnemu wśród organów skarbowych, ale też często sądów, podejściu przypisywania domniemanej świadomości udziału w oszustwie wskazując, że ze zgromadzonego materiału dowodowego nie wynika, że taka świadomość istniała. Sąd nakazał uwzględnić bardzo precyzyjne kryteria, które pozwalałyby taką świadomość istnienia oszustwa uprawdopodobnić.

      Skorzystaj z naszej wiedzy i dowiedz sie więcej!

      ESTOŃSKI CIT – cz. IV

      Estoński CIT – reklamowany jako miasteczko cudowności wraz z coraz większą liczbą wydawanych interpretacji ukazuje swoje ciemne zaułki, w których na podatnika czeka „kara” za dokonywane przewinienia, takie jak … dokonywanie darowizn. Regulacje ustawowe W ramach ryczałtu od dochodów spółek nie stosuje się „klasycznych” przepisów ustawy o CIT, a jedynie te, które są specjalnie do […]
      Czytaj dalej

      Estoński CIT cz. I – Wynagrodzenie Wspólnika

      Ideą estońskiego CIT jest opodatkowanie zysku dopiero w momencie wypłaty wspólnikom lub przeznaczenia go na pokrycie straty. Celem ustawodawcy było również opodatkowanie wypłat równoważnych dystrybucji zysku, czego efektem jest wprowadzenie do regulacji ustawy o CIT opodatkowania tzw. ukrytych zysków. Ukryte zyski Ukryte zyski stanowią świadczenia pieniężne, niepieniężne, odpłatne, nieodpłatne lub częściowo odpłatne, wykonane w związku […]
      Czytaj dalej

      Estoński CIT cz. II – Podzielone zyski

      W ustawie o PIT wprowadzono mechanizm odliczenia podatku zapłaconego przez spółkę opodatkowaną estońskim CIT od podatku należnego od wspólnika z tytułu wypłaty zysków takiej spółki w formie dywidendy. Otóż zgodnie z przedmiotowymi przepisami w przypadku wypłaty dywidendy z zysków osiągniętych przez podatnika estońskiego CIT w okresie opodatkowania ryczałtem (jeśli pochodzą z podziału zysków z tego […]
      Czytaj dalej