• English
 • Blog

  05.03.2021

  Memoriałowe rozliczanie „kosztów pracowniczych”

  W dzisiejszym wpisie omawiamy  temat memoriałowego rozliczenia „tzw. kosztów pracowniczych”. Jakie są zasady stosowania metody memoriałowej oraz jakie stanowisko w tej sprawie zajmuje Krajowa Informacja Skarbowa? O tym dowiedzą się Państwo w artykule. Zapraszamy!

  04.03.2021

  Strategia podatkowa cz. IV – Cele i korzyści wprowadzonych zmian

  Wprowadzając obowiązek sporządzania i publikacji informacji o realizowanej strategii podatkowej, Ustawodawca  chce zrealizować szereg różnych zamierzeń. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się dokładniej celom ustawodawcy oraz sprawdzimy, czy podatnicy mogą czerpać jakiekolwiek korzyści z posiadania strategii podatkowej. Zapraszamy do lektury!

  25.02.2021

  Sprzedaż wierzytelności – omówienie interpretacji MF dot. faktoringu

  W ostatnim czasie pojawiła się ważna interpretacja ogólna Ministra Finansów Funduszy i Polityki Regionalnej dotycząca zbywania wierzytelności handlowych w ramach faktoringu (interpretacja ogólna z dnia 15 lutego 2021 r., sygn. DD5.8201.11.2020).  Jak należy rozumieć tu wierzytelności handlowe? Co jest celem interpretacji ogólnej?

  24.02.2021

  Strategia podatkowa cz. III – Ważne terminy

  W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Państwu ustawowe terminy na publikację informacji o strategii podatkowej. Zapraszamy do lektury części III.

  22.02.2021

  Strategia podatkowa cz. II – Kto musi posiadać strategię podatkową?

  „Strategia podatkowa” – te dwa słowa mogą wywołać wśród podatników obawę, związaną z tym, czy jest się zobowiązanym do publikowania informacji o realizowanej strategii czy też nie. W dzisiejszym wpisie rozwiejemy wątpliwości i przedstawimy kategorie podatników, które są zobowiązane do publikowania informacji o strategii podatkowej.

   

  17.02.2021

  Strategia podatkowa cz. I – Czym jest strategia podatkowa?

  Jedną z podatkowych nowości roku 2021 jest obowiązek posiadania i publikowania informacji o strategii podatkowej, który wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości wśród przedsiębiorców. W związku z tym, rozpoczynamy cykl wpisów, w których będziemy przybliżać Państwu informacje dotyczące nowego obowiązku. Zapraszamy do lektury części I.

  14.10.2020

  Poduszki bezpieczeństwa cz. III – utrwalona praktyka interpretacyjna

  W dzisiejszym wpisie przybliżamy obowiązującą od 2017 r. instytucję utrwalonej praktyki interpretacyjnej organów Krajowej Administracji Skarbowej.

  03.09.2020

  Poduszki bezpieczeństwa cz. II – Interpretacje indywidualne

  W dzisiejszym wpisie przybliżamy kolejny instrument, dzięki któremu podatnik może zapewnić sobie ochronę – indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego.

  Strefa wiedzy