• English
 • Prawo podatkowe

  12.01.2023

  Przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową nie jest obejściem prawa

  Krajowa Administracja Skarbowa wydała opinię zabezpieczającą, w której szef KAS rozstrzygnął czy ww. czynność powinna zostać objęta klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania.

  12.03.2021

  Zmiana właściwości urzędu skarbowego – aspekty praktyczne

  W najnowszym Tax alercie, z dnia 10 marca 2021 r. o zmianach właściwości urzędów skarbowych (dostępny w zakładce „Strefa wiedzy”) zapowiadaliśmy wpis, w którym przedstawimy praktyczne aspekty, które mogą znaleźć zastosowanie w momencie zmiany właściwości US dla określonego podatnika. Zapraszamy do lektury!

  11.03.2021

  Przekształcenie spółki jawnej w komandytową nie wyklucza korzystnego rozliczenia rat leasingowych

  W dzisiejszym wpisie omawiamy dla Państwa wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej interpretację indywidualną z dnia 30 grudnia 2020 odnoszącą się do tego, że przekształcenie spółki jawnej w komandytową nie wyklucza korzystnego rozliczenia rat leasingowych. Okazuje się, że podatnik nie w każdej sytuacji spotka się z tak pozytywnym stanowiskiem organu. Jakie to sytuacje? Zapraszamy do lektury!

  14.10.2020

  Poduszki bezpieczeństwa cz. III – utrwalona praktyka interpretacyjna

  W dzisiejszym wpisie przybliżamy obowiązującą od 2017 r. instytucję utrwalonej praktyki interpretacyjnej organów Krajowej Administracji Skarbowej.

  03.09.2020

  Poduszki bezpieczeństwa cz. II – Interpretacje indywidualne

  W dzisiejszym wpisie przybliżamy kolejny instrument, dzięki któremu podatnik może zapewnić sobie ochronę – indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego.

  08.07.2020

  Nowa matryca stawek VAT – na co zwrócić uwagę?

  Od 1 lipca 2020 r. obowiązuje zmieniona matryca stawek VAT. Prezentujemy jej najważniejsze założenia i potencjalne problemy, które mogą napotkać podatnicy w procesie jej stosowania.

  02.07.2020

  Poduszki bezpieczeństwa cz. I – Interpretacje ogólne i objaśnienia podatkowe

  Zagmatwane przepisy podatkowe niejednokrotnie spędzają sen z powiek podatników. Ustawodawca w Ordynacji podatkowej przewidział kilka rozwiązań, które mają działać jak poduszki powietrzne w zderzeniach z organami podatkowymi. W niniejszym cyklu przybliżymy ich najważniejsze cechy, zaczynając od interpretacji ogólnych i objaśnień podatkowych.

  26.03.2020

  Odroczenie terminu płatności a zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach

  Czy skorzystanie z możliwości odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia zapłaty podatku na raty uniemożliwia uzyskanie wspomnianego zaświadczenia?

  Strefa wiedzy