logo.jpg

Bezpieczny wybór. Dla ludzi ceniących wiedzę.

 
 
O nas

Jesteśmy grupą doradców podatkowych, których połączyła wizja stworzenia organizacji gwarantującej najwyższy poziom merytoryczny usług doradczych. Każdy z nas posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, nabyte podczas współpracy z wiodącymi spółkami doradczymi oraz kancelariami prawnymi.

Uważamy, że kluczem do zapewnienia najlepszej obsługi podatkowej jest specjalizacja doradców. W zespole partnerów i doradców Martini i Wspólnicy znajdziecie Państwo czołowych specjalistów w zakresie podatku VAT, podatków dochodowych oraz postępowań przed sądami administracyjnymi. Są wśród nas osoby wielokrotnie wyróżniane w rankingach doradców podatkowych.

Co nas wyróżnia

Nasi eksperci posiadają kompetencje do rozwiązywania niezwykle złożonych problemów podatkowych. W interesie naszych klientów prowadziliśmy sprawy na najwyższym szczeblu – przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu oraz we wszystkich instancjach sądów administracyjnych w Polsce.

Nasze wartości
value image
Wierzymy, że podstawą pracy doradcy podatkowego jest posiadanie kompetencji merytorycznych. Skupiamy się na zdobywaniu wiedzy i specjalizacji, dzięki czemu możemy podjąć się rozwiązania najtrudniejszych problemów szybko i skutecznie.
value image
Nasze porady są jasne i czytelne. Przedstawiamy konkretne rozwiązania, które przynoszą mierzalne rezultaty.
value image
Promujemy profilaktykę podatkową zgodnie z przekonaniem, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Poprzez wdrażanie procedur podatkowych, dokonywanie przeglądów podatkowych i audytów minimalizujemy ryzyka naszych klientów i gwarantujemy maksymalne bezpieczeństwo.
Nasz zespół
Jerzy Martini
Partner

jerzymartini-m.jpg Jerzy Martini – doradca podatkowy, członek prezydium Rady Podatkowej PKPP Lewiatan.Specjalizuje się w zagadnieniach podatku VAT. Do lipca 2012 był partnerem odpowiedzialnym za praktykę podatków pośrednich w warszawskim biurze Baker & McKenzie, wcześniej pracował w zespole VAT PricewaterhouseCoopers.  Z sukcesem reprezentował klientów w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luxemburgu (ETS) m.in. w pierwszej polskiej sprawie przed ETS (C-313/05 Brzeziński), w sprawie dotyczącej prawa do odliczenia VAT przy nabyciu samochodów z tzw. kratką (C-414/07 Magoora) a także w sprawie dotyczącej odliczania VAT od importu usług z tzw. rajów podatkowych (C-395/09 Oasis East). Pomagał również na rzecz podatnika w sprawie C-318/11 Daimler AG. Jest autorem licznych publikacji w czasopismach specjalistycznych, prasie biznesowej oraz książkowych (m.in. jest redaktorem i współautorem „Komentarza do Dyrektywy VAT 2006/112” wyd. Unimex, oraz „Komentarza do orzecznictwa ETS dotyczącego podatku VAT”, wyd. C.H.Beck a także współautorem „Komentarza do ustawy o VAT”, wyd. C.H.Beck).  W rankingach organizowanych przez Rzeczpospolitą oraz Dziennik Gazetę Prawną był kilkukrotnie wskazywany, jako najlepszy lub jeden z najlepszych doradców podatkowych w kategoriach „VAT” oraz „Postępowania sądowe”. Jest też laureatem wyróżnienia Złoty Paragraf w kategorii najlepszy doradca podatkowy. Uczestniczył w pracach legislacyjnych dotyczących podatku VAT w Ministerstwie Finansów i komisjach parlamentarnych.

Marek Wojda
Partner

foto2.jpg  Marek Wojda – doradca podatkowy. Specjalizuje się w zagadnieniach podatku VAT. Poprzednio współpracował z PricewaterhouseCoopers (2001-2004) oraz Baker & McKenzie (2005 - 2012). Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, przede wszystkim w branży FMCG, produkcyjnej, informatycznej, telekomunikacyjnej i medialnej.  Reprezentował podatników z postępowaniach spornych dotyczących podatku VAT, w tym przed sądami administracyjnymi. Był pełnomocnikiem podatnika w postępowaniu przed ETS w sprawie C-395/09 Oasis East. Jest autorem licznych artykułów i opinii publikowanych w czasopismach specjalistycznych i prasie codziennej, a także współautorem „Komentarza do Dyrektywy VAT” (wyd.Unimex) oraz „Komentarza do ustawy o VAT” (wyd. CH Beck, wcześniej wyd. Difin). Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Marek Szczepanik
Partner

Obraz1.png

Partner w Kancelarii Martini i Wspólnicy, doradca podatkowy z ponad 15-letnim doświadczeniem. Poprzednio jako Partner w Kancelarii Ożóg Tomczykowski kierował zespołem CIT i planowania podatkowego oraz przez wiele lat pracował w firmach tzw. Wielkiej Czwórki.

W 2014 r. w Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej uznany został za najlepszego doradcę podatkowego w Polsce w kategorii planowania  podatkowego.

Specjalizuje się w obszarze podatku CIT, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowego prawa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, sukcesji międzypokoleniowej oraz planowania podatkowego. Kierował projektami oraz świadczył usługi bieżącego doradztwa podatkowego dla największych polskich i zagranicznych podmiotów m.in. z sektora nieruchomości, telekomunikacyjnego oraz gazowego. Doradzał także osobom zamożnym, w tym osobom z listy 100 najbogatszych Polaków publikowanej przez Wprost oraz Forbes.

Jest autorem szeregu publikacji prasowych dotyczących prawa podatkowego, w szczególności w zakresie przepisów o zagranicznych spółkach kontrolowanych (CFC).

Od wielu lat aktywnie uczestniczył w pracach Rady Podatkowej Lewiatan, ostatnio nad nową ustawą dotyczącą spółek rynku wynajmu nieruchomości (REIT).

 

Karen Chaczbabian
Of counsel

Karen Chaczbabian - doradca podatkowy. Specjalizuje się w transakcjach międzynarodowych i cenach transferowych. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 1996 roku. Karierę rozpoczynał w poznańskim oddziale Ernst & Young, gdzie w latach 1996-2001 zdobywał doświadczenie, doradzając polskim i zagranicznym klientom. W latach 2001-2006 kierował ogólnopolską praktyką Cen Transferowych w Ernst & Young. W latach 2006-2008 zasiadał w składzie światowego zarządu grupy Cen Transferowych w Ernst & Young Global. W latach 2008-2010 był odpowiedzialny za praktykę cen transferowych Ernst & Young w Europie Środkowej i Południowo –Wschodnie. Prowadził szereg szkoleń oraz uczestniczył w licznych konferencjach dotyczących tematyki cen transferowych. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wojciech Pietrasiewicz
Of counsel

Wojciech Pietrasiewicz – doradca podatkowy, specjalizuje się w zagadnieniach podatku od towarów i usług oraz sporach podatkowych z zakresu wszystkich podatków. Zajmuje się podatkami od prawie 15 lat. W 2005 r. uzyskał uprawnienia doradcy podatkowego. Przez kilkanaście lat współpracował z renomowanymi kancelariami (Baker & McKenzie, Allen & Overy), gdzie był odpowiedzialny za doradztwo w zakresie podatkowych aspektów transakcji M&A, transakcji kapitałowych oraz transakcji w zakresie obrotu nieruchomościami. Jego praktyka obejmuje bieżące doradztwo podatkowe na rzecz klientów przede wszystkim w branży rozrywkowej, kulturalnej, nieruchomościowej, finansowej, doradztwo transakcyjne oraz reprezentację klientów w sporach z organami podatkowymi. Wielokrotnie reprezentował klientów z różnych branż w postępowaniach kontrolnych, postepowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. W międzynarodowym rankingu Tax Controversy Leaders 2015 został uznany za jednego z wiodących doradców podatkowych w zakresie sporów z organami podatkowymi. Jest członkiem International Fiscal Association (IFA). Został uwzględniony rankingu najlepszych prawników w kategorii Podatki Chambers Europe 2016. Jest cenionym wykładowcą i autorem licznych publikacji w czasopismach specjalistycznych, prasie biznesowej oraz książkowych (m.in. współautorem „Komentarza do Dyrektywy VAT 2006/112” wyd. Unimex, „Koszty uzyskania przychodów”, wyd. C.H.Beck a także współautorem „Prawa Podatkowego przedsiębiorców”, wyd. Wolters Kluwer).

Patrycja Balicka
Doradca podatkowy

Patrycja Balicka – doradca podatkowy. Specjalizuje się w problematyce podatku VAT. W latach 1999-2012 pracowała w pionie finansowo-podatkowym operatora telefonii komórkowej. Posiada doświadczenie m.in. w zakresie przygotowywania rozliczeń podatkowych, analizy podatkowej umów, obsługi kontroli i postępowań podatkowych, obsługi programów finansowo-księgowych. Przygotowywała i wdrażała procedury i dokumentację w ramach regulacji SOX w obszarze podatków. Jest absolwentem Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej.

Grzegorz Szachowicz
Doradca Podatkowy

Grzegorz Szachowicz – Doraca Podatkowy w Kancelarii Martini i Wspólnicy z ponad 10-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług doradztwa podatkowego.

 

Grzegorz był poprzednio związany z PwC, Wierzbowski Eversheds oraz Kancelarią Ożóg Tomczykowski, w której pełnił funkcje Menadżera w Zespole Podatku dochodowego od osób prawnych oraz Planowania Podatkowego.  

 

Brał udział w licznych przeglądach podatkowych typu due diligence oraz projektach obejmujących opracowywanie podatkowo efektywnych struktur nabycia i finansowania inwestycji. Uczestniczył także w projektach dotyczących planowania podatkowego dla osób fizycznych, jak również wewnątrz pojedynczych jednostek oraz w ramach grup kapitałowych. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze podatkowej klientów z różnych sektorów w sprawach związanych z ich bieżącą działalnością gospodarczą.

 

Grzegorz doradzał w zakresie podatkowych konsekwencji przeprowadzenia projektów inwestycyjnych w Polsce w ramach transakcji połączeń prawnych oraz akwizycji, jak również w zakresie opracowania efektywnych struktur kapitałowych.

 

Był zaangażowany w przeglądy podatkowe typu due diligence oraz przeprowadzenie projektów restrukturyzacyjnych dla klientów działających w różnych sektorach gospodarki, jak również dla inwestorów finansowych typu Private Equity.

 

Grzegorz jest licencjonowanym doradcą podatkowym oraz  absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Michał Tokarz
Doradca Podatkowy

Michał Tokarz - Doradca podatkowy i radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez Columbus School of Law w Waszyngtonie. W latach 2011-2016 pracował w PricewaterhouseCoopers, a wcześniej w dziale prawnym domu maklerskiego i renomowanej kancelarii prawnej. Posiada doświadczenie w obsłudze podmiotów m.in. z branży finansowej, motoryzacyjnej, maszynowej, budowlanej, spożywczej, handlu detalicznego i sektora publicznego.Prowadził liczne szkolenia z tematyki podatku VAT. Autor publikacji z zakresu podatku VAT w Rzeczpospolitej, Monitorze Podatkowym i Przeglądzie Prawa Egzekucyjnego.

Marek Jaroszewski
Doradca Podatkowy

Marek Jaroszewski - doradca podatkowy, posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w kancelariach prawnych (Linklaters, Norton Rose) oraz w firmach audytorsko-doradczych (Price Waterhouse, Grant Thorton) a także jako szef działu podatkowego w firmie telekomunikacyjnej (PTK Centertel). Zajmował się doradztwem na rzecz dużych międzynarodowych i polskich klientów działających między innymi w  branży telekomunikacyjnej i wysokich technologii, nieruchomościowej, w branży paliwowej i energetycznej, w mediach, w branży FMCG, farmaceutycznej, na rzecz banków i firm ubezpieczeniowych.  Zajmował się kwestiami restrukturyzacji oraz finansowania, planowaniem i optymalizacją podatkową  a także bieżącym doradztwem podatkowym w szczególności w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego i podatku dochodowego od osób prawnych, a także w zakresie VAT-u i podatku od czynności cywilnoprawnych a także podatku dochodowego od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych. Jest autorem książki „Podstawy międzynarodowego prawa podatkowego - Egzamin doradcy podatkowego” oraz artykułów w Rzeczpospolitej i periodykach zagranicznych. Posługuje się biegle językiem angielskim.

Andrzej Mazur
Doradca podatkowy

Andrzej Mazur -  doradca podatkowy. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych oraz w zakresie międzynarodowego planowania podatkowego. Andrzej Mazur rozpoczął pracę w 2000 r. w Dziale Podatkowym Arthur Andersen w Warszawie, a następnie pracował w Ernst & Young i KPMG w Poznaniu.  Andrzej kieruje przeglądami rozliczeń w zakresie podatków dochodowych oraz projektami dotyczącymi cen transferowych. Reprezentuje Klientów przed urzędami skarbowymi, urzędami kontroli skarbowej oraz przed sądami administracyjnymi, w tym NSA. Przyczyniał się do uzyskania przez Klientów zwrotów podatku dochodowego, podatku od nieruchomości oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Andrzej Mazur prowadzi otwarte szkolenia podatkowe oraz szkolenia wewnętrzne dla firm. Jest współautorem Komentarza do zmian w PIT i CIT Wydawnictwa Wiedza i Praktyka oraz Komentarza do podatku dochodowego od osób fizycznych Wydawnictwa C.H. Beck. Publikował artykuły w Przeglądzie Podatkowym, Rzeczpospolitej, Pulsie Biznesu i Gazecie Prawnej.

Jakub Kaliński
Marketing i Sprzedaż

Jakub Kaliński - prawnik, specjalista ds. sprzedaży i marketingu. Absolwent Prawa na Uniwerytecie im. Adama Mickiewicza swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla międzynarodowych korporacji w Polsce i za granicą. Odpowiada za kontakty z kluczowymi klientami kancelarii oraz współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego.

Paulina Cesarz
Administracja

Paulina Cesarz - absolwentka Administracji na Politechnice Warszawskiej. Przez prawie 8 lat wspierała specjalistów w Banku Handlowym. Od września 2016 roku zajmuje się koordynowaniem procesów zawierania umów, przygotowywaniem dokumentów, raportów i zestawień a także organizuje pod względem administracyjnym pracę kancelarii Martini i Wspólnicy.